Gramatura EAN BLOZ
100 ml 5909990709830 6247526

Olej Rzepakowy Oczyszczony

Rapae oleum raffinatum, Rapae oleum, Oleum Rapae
Skład

Oleje bogate w nienasycone kwasy tłuszczowe

Wygląd

Olej lniany to przezroczysta, żółta lub brunatnożółta ciecz ciemniejąca i gęstniejąca pod wpływem powietrza. Olej rzepakowy – żółta, przezroczysta ciecz o swoistym zapachu i smaku.

Zastosowanie

Do sporządzania roztworów olejowych, emulsji, mazideł, maści, mydeł. Zastosowane miejscowo wykazują działanie przeciwzapalne, łagodzące, rozmiękczające. Przyspieszają regenerację naskórka i skóry właściwej.

Ponadto olej lniany: sprzyja ewakuacji łoju z gruczołów łojowych (w przypadku łojotoku odpowiedni procent kwasu α-linolenowego gwarantuje właściwą płynność łoju skórnego i jego równomierne rozprowadzanie na powierzchni naskórka – nie dochodzi wówczas do zaczopowania ujść gruczołów łojowych i powstawania zaskórników). Ułatwia leczenie odleżyn, owrzodzeń i czyraków. Posiada niewielkie działanie przeciwświądowe. Stosowany pomocniczo w trądziku, łojotoku, zmianach zaskórnikowych. Jest bardzo dobrze tolerowany przez skórę – efektywnie natłuszcza i nawilża, nadaje miękkość i elastyczność. Stosowany bardzo często w zewnętrznym leczeniu zmian łuszczycowych.

Vehiculum

Składniki maści i kremów tłustych w różnym zakresie stężeń (najczęściej ok. 20%). Także jako rozpuszczalniki dla substancji rozpuszczalnych w tłuszczach (m. in. olej rzepakowy dla kamfory, salicylanu metylu; olej lniany dla witaminy A, witaminy E).

Receptury zawierające ten surowiec
G028 Kopiuj recepturę

Preparat przeciwświądowy i natłuszczający

G028 2,0 - 10,0
Vaselini hydrophylici ad 100,0
M.f. ung.
D.S. 1x dziennie przez okres 6 tygodni (działanie p/świądowe i natłuszczające)
Dostępne po zalogowaniu
Logowanie